O mně

Jsem Honza Janda, písničkář, zpěvák a kytarista na volné noze. Občas mě můžete potkat v různých městech Evropy, jako potulného pouličního muzikanta.

Moje písně jsou především o lásce a životě, a vycházejí z reality, která není vždy zrovna růžová. To vše jsem shrnul ve svém albu - Realita života.

Od roku 2014 pořádám akci Písničkáři z Budějc, která probíhala do roku 2020 ve známém budějckém klubu MC Fabrika, pod záštitou majitele Honzy Vozáryho (Oceán, Básníci ticha, ...). V roce 2021, během covidové krize, se akce přesunula do skvělé hospody Žíznivá Gumovka, kde pokračuje nadále. Od roku 2018 probíhá v týmové spolupráci s Honzou Ptáčkem (Pták Lajf) a Víťou Filipovským (Killa Fettu). Na Písničkářích z Budějc již vystoupilo mnoho skvělých umělců, nejen z Českých Budějovic! Například René Souček, Dan Vertígo, Šrája, Stanislav Kahuda, Fabian Berka, Láďa Latka Trio, ale i zahraniční hosté, jako Beda mit Palme, a mnoho dalších.

V letech 2015-2021 jsem vystudoval hru na klasickou kytaru, na konzervatoři v Českých Budějovicích u Pavla Steffala. Od roku 2021 studuji hru na elektrickou kytaru u Ivana Boreše. Zároveň učím, na ZUŠ Borovany a ZUŠ F. Pišingera v Trhových Svinech, hru na klasickou a elektrickou kytaru.

V roce 2020 jsem dokončil své první album Realita života. Vše bylo natočeno a zmasterováno ve studiu Pluto Sound GFD (Pták Lajf). Za grafickou podobu obalu vděčím Janu Málovi (studio Face) a fotografce Báře Fuhrmannové. Děkuji všem, kteří se na desce podíleli - odvedli jste skvělou práci! Více informací o albu zde.

V roce 2021 jsem vydal videoklip k singlu ANGEL inspirovaného mým synem Martínkem. V roce 2022 vyšel videoklip k dalšímu singlu MODRÁ DODÁVKA. Obojí vzniklo v rámci akce #livefrompluto. Za zvuk děkuji opět Ptákovi v Pluto Sound GFD, kamera Tadeáš Skrbek (www.tedvis.cz). Další videoklip plánuji na říjen 2022 - držte palce, díky :-)). 

V červnu 2022 také vychází nové album STREET HITS, které obsahuje výběr z mých oblíbených převzatých songů.

Aktuálně pracuji na druhém CD s vlastními písněmi a sbírce básní. Sledujte web, moje další plány budou odkryty v pravý čas :-D.

Těším se s Vámi na viděnou na koncertu!